Новини
І став для нас Шевченко заповітом,
Безсмертним, як саме людське життя.
Ми будем славить перед цілим світом
Живе й святе Шевченкове ім'я!
Щороку 9 березня все людство вшановує Велетня національного духу. На всіх крутосхилах історії Шевченко зі своїм «Кобзарем» був поруч – рятував, навчав і скеровував народ, тому нині, вкрай важливо розуміти і дослуховуватися настанов і заповітів нашого Пророка.
20 лютого, в Україні уже вдев`яте відзначають День пам’яті Героїв Небесної Сотні.
Саме в ці дні під час Революції гідності протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого піка. Із 18 по 20 лютого на Майдані загинуло найбільше людей – 78 осіб, після 20 лютого від поранень померло ще понад 20 протестувальників. Усі вони увійшли до меморіалу борців за українську незалежність – до Небесної Сотні.
25 листопада у Добряницькому ЗЗСО І-ІІ ступенів було проведено лінійку- реквієм " Жнива скорботи". Запалимо свічки, помолимось в скорботі, за тих невинних жертв Голодомору днів, шануймо рідний край і хліб, що кров'ю - потом вирощування народ, щоб кожен ситно жив.
16 листопада у закладі освіти проведено День Толерантності. Здобувачі освіти віртуально побували у країні Толерантності та відвідали її міста: місто Чарівних слів, місто Добро, місто Гармонія, подивилися казку Г. К. Андерсена «Гидке каченя», грали цікаві ігри. Усі переконалися, що ми різні, але рівні і сонце світить всім однаково.
ГоворІмо українською, щоб нас почув увесь світ! ВчІмо й шануймо, бо мова - зброя й безсмертя нашої нації!
Із днем української писемності та мови, незламний народе!
Учні і педагогічний колектив школи 16 травня у м.Львові відвідали Музей визвольної боротьби і Музей Михайла Грушевського-українського історика, громадського та політичного діяча, Голови Центральної Ради Української Народної Республіки
Наша переможниця Гураль Іванна, учениця 7 класу - ІІІ місце у ХVII Всеукраїнській конференції-конкурсі науково-дослідних робіт школярів «Зоряний шлях», яку проводив Національний центр аерокосмічної освіти молоді ім. О.М. Макарова, Дніпровський національний університет ім. Олеся Гончара, Дніпровський обласний центр НТТ та ІТ учнівської молоді у м.Дніпро.
26 квітня - найстрашніша дата в історії нашого народу. Цього дня сталася жахлива подія – вибух атомного реактора на Чорнобильській АЕС. Це подія, яку згодом назвали трагедією ХХ століття, стала найбільшою техногенною катастрофою. Тоді під час вибуху на четвертому енергоблоці ЧАЕС стався великий викид радіоактивних речовин в навколишнє середовище. Сила вибуху прирівнювалася до 500-та бомбам — таким, які колись були скинуті на Хіросіму. Сильне радіоактивне випромінювання вразило територію в радіусі 30 кілометрів від місця події. Однак масштаби аварії були набагато більшими. Крім українських населених пунктів, які постраждали від катастрофи, радіаційному забрудненню піддалися селища 19 регіонів Росії, в яких проживали майже 3 млн чоловік. Також радіація швидко поширилася на деяких територіях Білорусі і досягла Європи.
В школі було проведено ряд заходів: урок пам"яті «Чорнобильський відгук ХХ століття», на якому виступила Путила Валентина Трохимівна - учасник ліквідаціїї на Чорнобильській АЕС, тематична виставка літератури у шкільній бібліотеці " Чорнобильська катастрофа ХХ ст.", конкурс дитячих малюнків з тематики щодо збереження пам"яті учасників Чорнобильської трагедії.
Учні Добряницької ЗОШ І-ІІ ст. відвідали меморіальний музей Степана Бендери, що входить до складу Львівського національного аграрного університету. Музейна експозиція висвітлює тему національно-визвольних змагань українського народу у ХХ ст., навчання Степана Бандери у 1928–1933 рр. на рільничо-лісовому факультеті Львівської політехніки в Дублянах, його участь в українському національному житті краю і високу політичну активність.
З нагоди 205 річниці від дня народження Великого Кобзаря в школі була проведена літературно - музична композиція "Тарас Шевченко - частина серця України". Учні декламувати вірші, інсценували уривки творів, співали пісні "Садок вишневий коло хати", "У перетику ходила", "Заповіт", на які покладено музику.
Тарас Шевченко - видатний український поет, прозаїк, драматург, художник, політичний і громадський діяч. Він був людиною універсальних обдарувань та інтересів. Все його життя і творчість були присвячені українському народу. Поет мріяв про ті часи, коли його країна буде незалежною суверенною державою, коли в Україні шануватимуться мова, культура та історія народу, а люди будуть щасливими.
Перед Великим постом відзначається свято Масляної, яке є одним з найстаріших свят слов'янських народів. Це свято завітало вперше і в нашу школу.
Сьогодні Масляна є одним з церковних свят і називається ще Мясопустним або Сирним тижнем. Назва свята «Масляна» пов'язана з тим, що в тиждень перед Великим постом з раціону харчування виключалися м'ясні продукти, а ось молочні ще вживати було можна, як і традиційні складові для приготування млинців: молоко, яйця, масло, сметана. У народі це свято асоціюється з смачними печеними млинцями та веселими гуляннями. Мета таких гамірних масових заходів полягала в тому, щоб розбудити весну від сну і прогнати геть зиму.
З метою гідного відзначення 90-річчя створення Організації Українських Націоналістів в школі вчителем історії Марків О.В. був проведений флеш-моб «Слова незламних».
Організа́ція украї́нських націоналі́стів (ОУН) — український громадсько-політичний рух, що ставить собі за мету встановлення Української соборної самостійної держави, її збереження та розвиток.
Головною метою ОУН було встановлення незалежної соборної національної держави на всій українській етнічній території.
Ця мета мала досягатися через національну революцію та встановлення диктатури.
Визначивши себе як рух, а не як партія, ОУН засуджувала всі легальні українські партії Галичини як колабораціоністські. Заснована 3 лютого 1929 року у Відні, легалізована в Україні 1993-го як громадська організація.
ОУН виникла внаслідок об'єднання Української військової організації (УВО) та студентських націоналістичних спілок: Групи української національної молоді; Легії українських Націоналістів; Союзу української націоналістичної Молоді.
1940 року ОУН розділилася на дві частини: старші, більш консервативні члени підтримали Андрія Мельника (ОУН (під проводом А.Мельника)), тоді як молодші і радикальніші члени — Степана Бандеру (Організація українських націоналістів революційна). Остання група отримала підтримку від націоналістичного руху на Західній Україні, в тому числі від створеного нею військового крила ОУН — Української повстанської армії (УПА), яка була найбільшим українським збройним рухом опору.
В 29 січня українці вшановують події кінця січня 1918 року, коли юні захисники Української Народної Республіки власною кров’ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху — бій під Крутами.
В школі була проведена святкова лінійка, присвячена 101 річниці подіям під Крутами «Волі народної дзвін».
З 21.01.2019 в школі був проведений тиждень щодо відзначення 100-річчя проголошення Акта злуки УНР і ЗУНР. Він розпочався з першого тематичного уроку "Нам Господь Злуку дарував", який провела вчитель історії Марків Ольга Василівна.
17.01.2019 р. на базі ОЗНЗ "Перемишлянська загальноосвітня школа-гімназія І-ІІІ ступенів" відбулося методоб‘єднання вчителів фізики. Вчитель нашої школи Соколовська М.В. презентувала свій методичний посібник "Нетрадиційні форми організації уроків з астрономії". Рецензентами даної роботи були Криськов Ц.А.,кандидат фізико-математичних наук, доцент, завідуючий кафедрою фізики, викладач фізики і астрономії Кам"янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка та методист відділу освіти Перемишлянської РДА Лободяк Л.М. Даний посібник схвалено до використання в навчально-виховному процесі.
Відповідно до вимог Закону України «Про охорону дитинства», з метою попередження дитячого травматизму серед учнівської молоді у школі з 17 по 21 грудня пройшов Тиждень БЖД.
Безпека життєдіяльності – комплексна система знань про захищеність життя і діяльності особистості, суспільства і життєвого середовища від небезпечних факторів природного і штучного характеру. Безпека життєдіяльності поєднує в собі пожежну безпеку, санітарно-епідеміологічне благополуччя, охорону здоров'я, екологічну та ядерну безпеку, попередження надзвичайних ситуацій, цивільний захист, безпеку руху, якість і безпеку продукції та послуг, безпеку споруд, будівель та інженерних мереж тощо.
Проведення профорієнтаційних екскурсій допомагає учням у формуванні уявлення про майбутню професію та є дієвим чинником у пропагуванні робітничої праці.
Дуже важливо, щоб ще у школі учні зрозуміли до чого у них лежить душа і продовжували освоювати те ремесло, що підходить їм за темпераментом, відповідає їхнім особистісним якостям, нахилам та уподобанням.
Екскурсія в "Пузату хату".
28 жовтня відзначалася 74-а річниця вигнання нацистів з України. У школі були проведені заходи, спрямовані на гідне вшанування подвигу нашого народу у Другій світовій війні, пам"яті загиблих: урок мужності в шкільному музеї «Нам не забути днів війни», тематична виставка у бібліотеці «Це потрібно живим», проведено благоустрій біля могил поховань ІІ Світової війни.
Учнівське самоврядування — це спосіб та принципи організації учнівського колективу, що забезпечує комплексний підхід до виховання учнів шляхом їх залучення до систематичної участі у навчально-виховному процесі. Це самостійна діяльність учнів, яка здійснюється у відповідності до мети та завдань, що стоять перед учнівськими колективами, під керівництвом відповідального педагога.
У нашій школі відбулися вибори президента шляхом таємного голосування. Президентом школи був обраний Дяків Назар, а віце-президентом Гураль Іванна.